Харків, вул. Культури 5

Соц. мережі:

+38(096)126-05-43

Цілюща Грузія.

Головна  /  Блог / Проекти  /  Цілюща Грузія.


Дивна історія.

9 березня 2016 року біля пам’ятника Т. Г. Шевченко зустрілась з жінкою, яка розповіла незвичайну історію. Її син повернувся через рік з АТО. Стан поганий - психологічно, практично не спить. Головні болі, шуми і нервозний. Вона його (сина): «… схопила та повезла в Грузію на чорні магнітні піски, бо довгий час там жила. Чула від людей, що чорні піски лікують…» Через 10 днів на пісках у сина стабілізувався сон, нервозність зникла, повернулась тяга до життя. Його молодший брат, катався на велосипеді та впав, отримав величезну розірвану глибоку рану. За ті ж самі 10 днів, лишився лише шрам.

В Грузії жінка почала шукати професіоналів, які могли б пояснити що до чого. І натрапила на санаторій «Магроба» у селищі Урєкі. Поспілкувавшись з лікарями чітко вирішила, що українці мають знати про це місце та лікуватися там. Повернулась в Україну та пішла до державних органів, воєнкоматів, мерії пропонувати відправляти наших хлопців  на реабілітацію після АТО. Але, звісно їй відмовили, мовляв немає такої статті витрат.

Як ми там опинились.

В нашій країні, як що щось треба то: «…Зверніться до волонтерів…» Так і зробили. Звернулися до нас. Ми швиденько зідзвонились з професором Шукри в Грузії, отримали запрошення. Дуже швидко звернулись до "доброго чоловіка", розповіли йому про унікальну можливість реабілітації наших військових в Грузії. Що є можливість поставити людей на ноги вже остаточно, без паличок, милиць та інвалідних візків. Треба вірити в людей. В нас дійсно є патріоти, які не можуть зі зброєю захистити країну, але може допомогати саме так. Він ("добрий чоловік") допоміг грошима. Ми сіли в літак і полетіли. Харків нас проводжав гарної погодою,  а Кутаїсі зустріло дощем та смачнючим хачапурі.

Санаторій «Мегаброба».

Ранком першого дня відчули на собі вже дію чорних пісків. По перше підвищений тиск, головний біль та блювота. Лікарі пояснили нам, що зразу починається дія в організмі саме тієї області, де сільниша проблема. А в нас волонтерах, це дуже сильно напружений психологічний стан. Саме тому все і почалося. Організм почав розслаблятися і от маємо. Але на другий день все стало добре. Три дні ми провели в спілкуванні з професорами та лікарями санаторію «Магроба». Привезли з собою виписки та знімки деяких військових після операційні. Лікарі ознайомились з медичними виписками, та заочно зробили свої призначення.

Це "Таласотерапія"( ванни з піску), Лікувальні ванни (хвойні, евкаліптові, антиалергічні), догляд лікаря Терапевта, кардіолога, невропатолога, травматолога, лікувальні масажи, ЛФК, плавання, Фізіотерапія. (електрофорез, фонофорез, у.в.ч., аплипульстерания). Протяг лікування 24 доби. 2-5 діб йдуть на акліматизацію, то й догляд лікаря має бути посилений. На 10-12 день вже помітні перші поліпшення. На 18-20 день картина змінюється кардинально. Але все одно, все залежить від організму людини, та від бажання людини.

Gorgia_2

Gorgia_3

Gorgia_5

Наукові факти.

Що таке чорні піски Урєкі? Фізико-географічне положення Уреки, умови формування погодних умов, а також близькість теплого Чорного моря сприяє формуванню в районі Уреки вологого субтропічного клімату. Тривалість сонячного сяйва складає у середньому 1800-2000 годин. Середня річна температура повітря висока і составляет14° C. Прибережна смуга пляжу представляє дрібнозернистий пісок збагачений магнетитом. Вченими доведено, що грузинські піски містять в середньому близько 2-3%% магнетиту, проте зустрічаються місцевості, де його рівень у верхніх шарах складає 70%%.

Магнітне поле: покращує кровообіг, ліквідовує запалення, набряк і усуває біль; зміцнює посудини, робить їх еластичнішими, розчиняє холестерин; посилює приплив кисню до органів і тканин; сприяє фіксації кальцію в кістках; має бактерійну (протимікробним) дію; бореться проти закисляння - ощелачивает організм, тобто, має антиоксидантний ефект; очищає печінку і нирки від каменів, суглоби і хребет від солей, кишечник від калових завалів; посилює дію ліків і знижує їх токсичний вплив.

Gorgia_4

"Механізм дії і фізіологічні ефекти магнітотерапії постійним магнітним полем обумовлюють її широке використання при різноманітних захворюваннях:

I Опорна рухова система

 • Реабілітація посттравматичних ушкоджень (переломи, каліцтва).
 • Профілактика рахіту і лікування його залишкових явищ.
 • Природжені і придбані патології опорно - рухових систем: ревматичний і інфекційний
 • поліартрит у фазі ремісії, обмінний дистрофічний поліартрит, тазостегнова дисплазія,
 • компенсовані форми кокс артрозу, остеохондропатії деяких локалізації : лікування і реабілітація
 • (герпесу і захворювання осгуда-Шляттера) сколіоз, фосколиоз, плоскостопість. Порушення осанки.
 • Остеохондроз, спондилоз, спондилоартроз.
 • Дорсалгия

II нервова система

 • Функціональні захворювання нервової системи, неврози, в т.ч. кліматичні неврози.
 • Захворювання центральної і переферічної нервової системи : Неврити, роліневріты,
 • плексити.
 • ролирадікулонервиты не гострого періоду.

III Психореабілітація

 • Психореабілітація (стихійні лиха, теракти, військові бої і так далі)

IV Серцево-судинна система

 • Гіпертонічна хвороба I і II стадії
 • Міокардіодістрофія недостатність кровообігу I стадія
 • Компенсований атеросклеротичний кардіосклероз.
 • Коронарний атеросклероз I стадії.
 • Післяопераційна реабілітація вродженої вади серця (фалостриада, фалостетрада)

V Ендокринна система

 • Дифузний зоб з недостатністю йоду
 • Елементарні ожиріння

VI Шкірні хвороби

 • Псоріаз у фазі ремісії.
 • Проте, як і в кожному правилі, у магнітних пісків є і протипоказання. Відвідування магнітних
 • пляжів Уреки не рекомендоване людям, у яких є злоякісні пухлини, захворювання крові, а також
 • хворим туберкульозом і бронхіальною астмою.

Подорожі.

Грузини нам організували маленьки екскурсії. Ми побували в Батумі. Пройшлися вечірньою набережною, покаталися на фунікулері та побачили все місто з висоти польоту пташок.

Побували на водопад повз кордону з Туреччиною. А головне спробували Грузинську кухню. Все те що продають в Україні в Грузинських ресторанах, абсолютно не є Грузинською кухнею. Хинкалі, Сациві, Купати – в Грузії готують по Грузинські, а не по Українські. А який смачнючий лимонад та тархун. І звісно Грузинське вино чудове.

В останній день поїхали були в Цхалтубу. Це унікальне місто. Все місто утопає в зелені. Краса –неймовірна. Чистота як в операційній. Це місто, де лікують водою. В місті розташовано 9 комплексів різноманітних водяних ванн. В місті є навіть евкаліптова долина.

Gorgia_1

Gorgia_7

Gorgia_6

Додому.

Купили всім нашим спробувати грузинського сиру, пастіли та вина, поїхали до аеропорту. Кутаісі нас проводжав гарною погодою. Харків зустрів сильним дощем.

(Visited 198 times, 1 visits today)

Залишити повідомлення

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Ваш телефон

×
test

test

×